2020-11-27 08:14:10• hírek • Erdélysport.hu

Itthon is elvesztette a Róma elleni mérkőzését a Kolozsvári CFR

Csütörtök este az Európa Liga csoportkörének 4. fordulójában 2–0 vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR az AS Róma csapatától.

Mintegy tíz évvel ezelőtt a Kolozsvári CFR és az AS Róma a labdarúgó Bajnokok Ligájában mérhette össze erejét. Akkor két alkalommal az olasz csapat, egy alkalommal a kolozsváriak győztek, míg egyszer döntetlen született.

Ehhez képest 2020-ban az Európa Ligában vitézkedik a két csapat a koronavírus árnyékában, amely egyik csapatot sem kímélte az elmúlt időszakban. A Róma kimondottan tartalékosan állt fel a mérkőzésre, de a házigazda CFR-nél is akadtak hiányzók, nem is kevés...

A felek közti odavágón 5–0-s római siker született. Ezért kellett volna visszavágni.

A CFR igyekezett minél fentebb letámadni az olasz csapat akcióit a sűrű ködben és mínusz 2 fokban rajtoló összecsapáson. Az iram hagyott kívánni valót maga után. Az első 45 perc mondhatni eseménytelenül telt el némi vendég mezőnyfölénnyel.

A második félidő a lehető legrosszabbul indította a CFR: a 49. percben Debeljuh a saját kapujába talált be. A rómaiak minőségi cseréket vetettek be a folytatásban és ez egy újabb gólt eredményezett. A 69. percben egy Dzeko-Mhtarjan összjáték végén utóbbit akadályozta a hazaiak kapusa, Balgradean. A megítélt büntetőt pedig Veretout értékesítette.

Innentől kezdve eldőlt a három pont sorsa.

A csoport másik összecsapásán a svájci Young Boys győzni tudott Szófiában a CSZKA ellen és bonyolította a kolozsváriak továbbjutási esélyeit.

A CFR ugyanis 4 megszerzett ponttal visszacsúszott a harmadik helyre. A következő fordulóban a CSZKA látogat Kolozsvárra, míg zárásként a Young Boys ellen lehet bizonyítani.